Розробка та підтримка сайтів

Створення та підтримка сайтів. Контекстна реклама в Google та Яндекс.

Як працюватиме домен .УКР: для власників ТМ пропонують пріоритетну реєстрацію

Теги: , , ,

В інтернет асоціації України вже підготували проект концепції розвитку національного домену першого рівня – .УКР. Згідно з цим документом, власники торгових марок отримають 6-місячний період пріоритетної реєстрації. Після цього пропонується, щоб адміністратор доменної зони вводив вільний доступ до зони. УКР поетапно для того, щоб зменшити навантаження на систему реєстру.

Вищим органом управління, згідно з проектом документа, буде координаційна рада (у нього входитимуть представник держоргану, представники бізнесу та громадськості). Рада розроблятиме та приймати правила роботи національної доменної зони. Ця ж рада буде окремим документом встановлювати порядок пріоритетної реєстрації для власників ТМ в зоні. UA. До речі, нещодавно «Хостмастер» спростував дані про те, що незабаром в домені .UA можна буде реєструвати домени другого рівня без торгової марки.

Також, буде працювати адміністратор домену .УКР (юридична особа – резидент України), якому ICANN дала право адмініструвати домен, і технічний адміністратор домену.

Користувачі зможуть відкрито реєструвати в .УКР доменні імена другого рівня, але наявність домену в цій зоні не буде ознакою приналежності до українського сегменту інтернету, і не повинно бути умовою для підприємницької діяльності. Для реєстрації пропонують принцип «хто перший прийшов – того першим обслужили». Можна буде реєструвати домени тільки з кириличних літер, арабських цифр і дефіса. Змішувати кирилицю і латиницю не дозволяється.

Для зони діятиме «стоп-список» – список зарезервованих доменів, який буде складатися координаційною радою.

Нагадаємо, в березні цього року в національній доменній зоні першого рівня .УКР з’явилися перші домени. Це сайт про сам домен – тест.укр і сайт адміністратора домена – «Українського мережевого інформаційного центру» – уміц.укр. Рішення про делегування Україні цього домену було прийнято в ICANN на початку березня.

Tags: , , ,

Leave a Reply

© 2010-2015 Реклама в Google та Яндекс. Розробка сайту